Łódź bajkowa

To był bajkowy weekend. Byliśmy z rodzicami u wszystkich pomników na szlaku "Łódź bajkowa". 
W tej chwili jest ich pięć, a w przyszłości ma być siedemnaście. 
Dzięki spacerom tym szlakiem możemy lepiej poznać Łódź, bo pomniki stoją w bardzo różnych miejscach. Dodatkowo dużo dowiedziałem się o Studiu filmowym Se-Ma-For. Od 1947 produkowane są tutaj bajki lalkowe i rysunkowe dla dzieci i dorosłych.
W Se-Ma-Forze powstał na przykład "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola", "Mały pingwin Pik- Pok", "Przygody kota Filemona" i wiele, wiele innych.

Spacer zaczęliśmy od najstarszego pomnika, czyli od Misia Uszatka. 
Miś od 2009 r. stoi przy ulicy Piotrkowskiej 87, pod Centrum Informacji Turystycznej. Zawsze jak jestem na Pietrynie to odwiedzam Misia.


Później poszliśmy do Plastusia, który stanął w parku Sienkiewicza dopiero kilka dni temu, 10 października, w dniu rozpoczęcia III Se-Ma-For Film Festival.


Następny przystanek był pod Łódzkim Domem Kultury, gdzie swoje miejsce od 2011 mają bohaterowie bajki "Zaczarowany ołówek". Główny bohater - Piotrek ma zaczarowany ołówek, który może namalować wszystko! Pomaga mu jego pies, który też jest częścią pomnika. Bardzo bym chciał mieć taki ołówek...



W niedzielę z samego rana pojechaliśmy na Księży Młyn, do kota Filemona i Bonifacego. Pomnik odsłonięto w Dzień Dziecka w 2011, a stoi pod Muzeum Kinematografii.
Bonifacy ma trochę groźną minę, ale jakoś udało mi się z nim pobawić.





Na koniec zostawiliśmy sobie Pingwina Pik - Poka, który od 2010 stoi pod Aquaparkiem Fala w parku na Zdrowiu. Poszalałem z nim trochę na fali. 




Z niecierpliwością czekam na kolejne pomniki, podobno niedługo ma być pomnik wróbelka Elemelka. Mam nadzieję, że go znajdę, przecież wróbelki są takie malutkie...



Komentarze

Popularne posty