niedziela, 20 marca 2016

ŚWIATOWY DZIEŃ WRÓBLA ĆWIRKA

"Przygód kilka wróbla Ćwirka" to tytuł bajki, która powstawała w latach 1983 - 1989, czyli bardzo dawno temu, w łódzkim SEMAFORZE. Ćwirek ma przeróżne przygody, poznaje inne ptaki, leci nawet do miasta! 

Z uwagi na to, że dzisiaj jest Światowy Dzień Wróbla odwiedziłem naszego małego przyjaciela w parku Źródliska. Właśnie tutaj od 21 marca 2013 roku stoi rzeźba Ćwirka. Jest ona częścią szlaku Łódź BajkowaOczywiście był ze mną mój kumpel Vader, który też lubi tę bajkę! 


Odwiedziliśmy jeszcze altankę i poszukaliśmy trochę wiosny, ale chyba w tym roku coś jej się nie spieszy...


Jutro w Łodzi odbywa się KOLOROWA TOLERANCJA. Przez miasto przejdzie mnóstwo dzieci i młodzieży, a także osób starszych, wszyscy spotkają się w EC1 na robieniu wspólnego zdjęcia! Finał o 12. 30 - szczegóły tutaj KOLOROWA TOLERANCJA // KOCHAM LUBIĘ  SZANUJĘ 

Ja też tam będę! Może o nas usłyszy i też przyjdzie? 

niedziela, 13 marca 2016

W delegacji

Mama się ze mnie śmieje, że chyba pora zmienić mi imię na Kolorek z Polski. 
Rzeczywiście ostatnio podróżuję trochę więcej niż kiedyś. Taki to chyba będzie rok, ale nie ma tego złego! Chociaż wdawało się to niemożliwe z każdej podróży wracam jeszcze bardziej zakochany w Łodzi! Poza tym wszystkim opowiadam, jaka to Łódź jest piękna i zapraszam do odwiedzin mojego miasta! 

Tydzień temu byłem w delegacji we Wrocławiu. Miasto bardzo mi się podobało, jest kolorowe, ładne i wszędzie są krasnale. Najbardziej podobała mi się Odra i mosty. Szkoda, że w Łodzi nie mamy takiej rzeki...


W czasie kiedy ja byłem we Wrocławiu, Koloreczek był z auntie Kamilą w górach. Było trochę zimno, ale okolica piękna.