sobota, 31 grudnia 2011

Nowy Rok tuż tuż!

2012 już do nas biegnie!
Życzę Wam żeby ten nadchodzący rok był wesoły i kolorowy, żebyście poznawali Łódź, a potem mówili swoim znajomym z innych miast, jak tu jest fajnie i że warto przyjeżdżać do naszego miasta.
Życzę Wam zdrowia i uśmiechu i duuuużo miłości. I żeby każdy dzień był zaskoczeniem, żebyście nie bali się wyzwań i zmian. 
I szampańskiej zabawy!


Do zobaczenia w 2012!Kolorek z rodzicami

czwartek, 22 grudnia 2011

Chanuka 2011

Wczoraj byłem na niesamowitej uroczystości, na Chanuce.
Chanuka to żydowskie święto świateł, trwa osiem dni. Każdego dnia zapala się świece w chanukij, czyli w specjalnym świeczniku, wykorzystywanym tylko podczas tego święta. 


Tutaj rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej zapala drugą świeczkę, drugą bo to drugi dzień Chanuki.To ja z małymi chanukijami, każdy mógł zapalić świeczkę chanukową. 

Chanuka SameachZdjęcia robił wujek Robert Lisiecki, bardzo mu za to dziękuję 

niedziela, 11 grudnia 2011

Świąteczna Piotrkowska

Coraz bliżej święta. Nie da się ukryć.
A na Piotrkowskiej to jest naprawę przepięknie. 
W tym roku po raz pierwszy są nowe dekoracje, które powodują niesamowity świąteczny nastrój. Mnie się bardzo podobają. Zastanawiam się tylko, gdzie jest Mikołaj, bo w saniach go nie ma.
Mama powiedziała, że teraz to Mikołaj nie może siedzieć w saniach bo do świąt blisko i ma dużo pracy w biurze. 
Może się pojawi w okolicy Wigilii. Mam nadzieję, że go zobaczę...


Zapalenie dekoracji odbyło się w Mikołajki, 6 grudnia, również tego dnia łodzianie otrzymali prezent od władz miasta - nowe logo Łodzi.
Powiem Wam szczerze, że nie wiem jeszcze czy mi się podoba. Fajnie, że jest kolorowe, ale ja bardzo lubię logo, które powstało przy staraniu się Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.  Do tego nowego muszę się chyba przyzwyczaić. 
A od 15 grudnia na Piotrkowskiej będzie jeszcze fajniej, bo Fundacja Ulicy Piotrkowskiej organizuje Jarmark Świąteczny  "Gwiazdka z Piotrkowską". Na Jarmarku będzie można kupić pyszne jedzenie, oryginalne prezenty, przystroić choinkę obywatelską i zrobić tysiąc innych rzeczy, a wszystko to na pięknej i kolorowej Piotrkowskiej. Już nie mogę się doczekać!

Dziękuję wujkowi Piotrkowi za zdjęcia!

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Zima

Przyszła zima. Nie ma się co oszukiwać. Wszyscy dookoła marzną, nawet nasi najwięksi fabrykanci, którzy siedzą przy wspólnym stole na rogu Piotrkowskiej i Jaracza.
Na szczęście łodzianie o nich zadbali i teraz ani Scheibler, ani Poznański zimy się nie boją!

Jutro o 19 będzie prezentacja nowego logo Łodzi, a potem zostaną włączone świąteczne dekoracje na Piotrkowskiej. Mam nadzieję, że też tam będziecie. Do zobaczenia. I trzymajcie się ciepło!