czwartek, 26 listopada 2015

Z wizytą w przedszkolu!

Wczoraj był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia! Już myślałem, ze mama o mnie zapomniała, ale dzisiaj od rana czekały na mnie same niespodzianki! Najpierw pojechałem z mamą do pracy, byłem zachwycony, chociaż podobno ciocia Eliza za mną nie przepada, ale ja i tak ją bardzo lubię. 

Potem pojechaliśmy do Matanel - żydowskiego przedszkola w Łodzi. Czekały tam na mnie dwie urocze dziewczynki - Hania i Janka. Od razu się polubiliśmy!


Dziewczynki mają przyjaciela, konika, który ma na imię Koń. 

To jest Miś, który powstał specjalnie na wczorajsze święto. 


Po tym, jak opowiedziałem o Łodzi i obejrzeliśmy razem trochę zdjęć, bawiliśmy się w dom, byłem zachwycony! 


Dziewczyny tez mnie czegoś nauczyły! Poznałem początek hebrajskiego alfabetu: alef, bet, gimel...Jestem pewien, że wrócę do przedszkola jeszcze nie raz! 

poniedziałek, 23 listopada 2015

V Salon Ciekawej Książki

Ludzie czytają. Jak ktoś Wam kiedyś powie, że nie czytają to nie wierzcie. Czytają. Dowodem były niesamowite tłumy podczas V Salonu Ciekawej Książki.  Salon odbywał się w Białej Fabryce, czyli w Muzeum Włókiennictwa. Można było spotkać wielu znanych pisarzy, np. Katarzynę Bondę lub... Świstaka. Mama mówi, że na Bondę jestem za mały, a Świstak napisał biografię o tym jak zawijał je w te sreberka...


niedziela, 1 listopada 2015

Przystanek im. Kolorka

Wczoraj był bardzo ważny dzień do Łodzi! Po 24 miesiącach została otwarta trasa W - Z, która łączy dwa duże łódzkie osiedla - Widzew i Retkinię. Wszyscy w Łodzi się z tego bardzo cieszą, bo ułatwi to życie każdemu! Mamy teraz w mieście przystanek przesiadkowy, w Łodzi wszyscy go nazywają Stajnia dla jednorożców :) Ja proponuję inną nazwę: Przystanek im. Kolorka. Co wy na to? Trasa liczy 13, 2 km i od wczoraj tramwaje dojeżdżają aż na Olechów!
 Bardzo się cieszę, że mamy teraz w mieście takie luksusy, wygodniej się będzie żyć :)