poniedziałek, 16 lutego 2015

I jest miłość...

Szczerze powiedziawszy, to mam taki sobie stosunek do Walentynek. Nie rozumiem czemu ten dzień ma być wyjątkowy? Czemu akurat 14 lutego mam wyznawać miłość na lewo i prawo? Ja kocham każdego dnia, codziennie mówię mamie, tacie, ciociom i wujkom, że są dla mnie ważni.
Myślałem, że w sobotę zostaniemy w domu, ale mama powiedziała, że idziemy na wyjątkowy spacer o temacie I BYŁA MIŁOŚĆ NA BAŁUTACH! Wiedziałem, że to jest to! Tak mogę spędzić WALENTYNKI, chodząc po wyjątkowej dzielnicy mojej ukochanej Łodzi :) Spacer zorganizowany był przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Na Bałutach miłość była wszędzie.Do tego mogłem się spotkać z moimi ukochanymi ciociami, Mariką, Patrycją, Kamilą i Natalią, no i babcią, którą bardzo kocham.


Ciocia Natalia przyłapała nas na gorącym uczynku :)


A ja wam chcę powiedzieć jedno: kocham Łódź każdego dnia, nie tylko w Walentynki. Was też kocham! 

Dziękuję za zdjęcia cioci Marice i Natalii <3

Więcej zdjęć na Facebooku Centrum Dialogu

niedziela, 8 lutego 2015

Bajkowa zima

Wszyscy narzekają na zimę. A to, że trzeba odśnieżać auta, a to, że ślisko, że zimno, że trzeba się ubierać, że trzeba się rozbierać, że wieje, że pada... A tymczasem nie jest tak źle, jak się człowiek dobrze rozejrzy, to może odkryć kawałek magicznego świata obok siebie. Bo bajki istnieją. Trzeba tylko w nie uwierzyć z całych sił. 
niedziela, 1 lutego 2015

Zielony Rynek

Dzisiaj jest prawdziwe święto! Moja babcia dwa lata temu miała operację, teraz jest zdrowa, piękna, wesoła i pełna energii! Jest super! 


Od rana mówiłem mamie, że musimy jechać do babci z kwiatkami. Pojechaliśmy na Zielony Rynek, czyli plac Barlickiego. Tam można kupić kwiatki całą dobę. 


Dowiedziałem się, że rynek w tym miejscu działa od połowy XIX wieku. Rynek leży przy ulicy Małej, Żeromskiego i Zielonej. Na początku nosił nazwę Wiązowy Rynek, a od 1873 jest Zielonym Rynkiem. Chociaż jego oficjalna nazwa brzmi plac Norberta Barlickiego to i tak wszyscy mówią Zielony Rynek. 


Już od ponad 150 lat handluje się tutaj prawie wszystkim. Można kupić owoce, warzywa, mięso, ubrania, przetwory, ryby i wiele innych rzeczy. Dzisiaj rynek wygląda zupełnie inaczej, w XIX wieku nie było hal, wszędzie stały stragany i było tam mnóstwo ludzi. 


Na środku placu stała fontanna lub studnia, nie wiem dokładnie co to było...W hali przy ulicy Małej można do dzisiaj zjeść pyszne lody.Przy ulicy Zielonej stoi piękna kamienica, niedawno odnowiona w ramach projektu Mia100 kamienic.


Tu ją widać na zdjęciu z 1939 r. 


Jeszcze kilkanaście lat temu była tutaj krańcówka autobusowa, a wcześniej działy się tam przedziwne rzeczy :)
Nawet nie wiedziałem, że tak blisko mnie można doszukać się takich historii!