środa, 24 kwietnia 2013

Warsztaty ekologiczne z ciocią Elą

Wczoraj Koloreczek wstał bardzo wcześnie rano, ale miał ku temu bardzo ważny powód - jechał na wycieczkę z przedszkolem sióstr Felicjanek. Zabrała go tam koleżanka mamy ciocia Ela Pędziwiatr. 
Widzicie jaki był zachwycony:


Dzieciaki pojechały na warsztaty ekologiczne do Załęcza Wielkiego
Podczas zajęć uczyły się o różnych robaczkach, pszczółkach, kwiatkach, roślinkach, drzewkach, wodzie i innych cudach świata. Na szczęście był też czas na inne rzeczy, na drobne przyjemności, np. na kanapeczkiByło też ogniskoI pyszna kiełbasa!Najważniejsze czego się Koloreczek nauczył to to, że trzeba chronić naszą Ziemię!


Bardzo dziękujemy cioci Eli za ten wyjazd, było na prawdę suuuuper! Mam nadzieję, że ciocia jeszcze mnie gdzieś zabierze...

niedziela, 21 kwietnia 2013

Cebulice :)

Są! Już są najpiękniejsze kwiaty na świecie! CEBULICE!


Pojawiły się w tym roku troszkę później, wszystko przez tą długą zimę. Ale to nieważne. Teraz wszystko już pójdzie lepiej, wszystko się odmieni. Będzie wiosennie nie tylko na dworze, ale też w nas. Będziemy uśmiechnięci, życzliwi i pełni nadziei i optymizmu!


Cebulice kwitną w parku im. ks. biskupa Michała Klepacza koło rektoratu Politechniki Łódzkiej i Hali Sportowej. 


Rektorat mieści się willi Reinholda Richtera, budynek powstał w 1903 r. jest to styl eklektyczny z elementami secesji. Czyli, że jest tam dużo detali ozdób i w ogóle nie jest nudno :)

W żadnym miejscu w Polsce nie ma takiego skupiska tych kwiatów jak w Łodzi.


W parku znajduje się ponad 230 dużych drzew, ale największe wrażenie robi dąb "Fabrykant". Dąb jest ogromny: grubość pnia to aż 452 cm, rozpiętość korony ponad 30 m. Drzewo ma kilkaset lat, podobno pod koniec lat czterdziestych XX wieku chciano wyrwać dąb, szukano skarbu Richterów! Na szczęście to się nie stało i wielkie gałęzie mogą rzucać cienie na dywany z cebulic syberyjskich. 


Najfajniejsze w dzisiejszym dniu było to, że była z nami Babcia, którą bardzo kocham. 


Siedziałem z Babcią i mamą na ławce i patrzyłem na kwiatki i ludzi dookoła, najfajniejszy był ten piesek, który nie chciał w ogóle pozować swojej pani. 


Potem pojechaliśmy na obiad na Piotrkowską, załapaliśmy się na koncert Gienka Loski, który ma taki głos, że chyba go było słychać na połowie Piotrkowskiej. 


Uwielbiam wiosnę w Łodzi!

sobota, 20 kwietnia 2013

Koloreczek w przedszkolu

W ubiegły poniedziałek Koloreczek był z wizytą w Przedszkolu numer 35 przy ul. Żeromskiego 105. Powód był nie byle jaki, dzieci z tego przedszkola oraz kilku innych zorganizowały przedstawienie o Łodzi wielokulturowej. Było to zakończenie projektu, podczas którego dzieci uczyły o historii Łodzi. 
Koloreczek był zachwycony! Dzieci śpiewały, tańczyły, opowiadały dowcipy i wszyscy byli w to bardzo zaangażowani! Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się z tymi dziećmi i ich nauczycielami. 

niedziela, 14 kwietnia 2013

Sezon rowerowy rozpoczęty!

Dzisiaj był bardzo ważny dzień: zaczęliśmy sezon rowerowy! I to nie byle jak :) Bardzo mi brakowało takich spotkań jak to dzisiejsze. Zima była bardzo długa i męcząca, ale już powoli czuć wiosnę w powietrzu!

Na godzinę 13 pojechaliśmy całą rodziną do Off Piotrkowska, na otwarcie pierwszej rowerowej kawiarni. Kawiarnia nazywa się Pan Rowerski i wygląda niesamowicie. 
Spotkaliśmy tam ciocię Emilkę, wujka Adama, Tomka i wielu innych znajomych. A najważniejsze, że doskonale się bawiliśmy!
Siedzieliśmy z Koloreczkiem na rowerowych fotelach przy rowerowym stolikuZrobiliśmy sobie też zdjęcie w specjalnie przygotowanym saloniku:Przez długą zimę trochę się zestarzałem....Poznałem nowe koleżanki, które tak jak ja, lubią rowery!Nawet takie dziwne:Ciocia Emilka uczyła Młodego jeździć na rowerze:Nic z tego nie wyszło, tak było najfajniej:
To był super dzień, mam nadzieję, że wiosna zagości na stałe w Łodzi i częściej będzie tak fajnie: