sobota, 23 marca 2013

Park Ocalałych

W czwartek przyszła wiosna, chociaż trudno w to uwierzyć takie są fakty. 
W straszną śnieżycę odbył się finał Kolorowej Tolerancji 2013. Dzieci z łódzkich szkół spotkały się w Parku Ocalałych, każda klasa miała ze sobą literę ze słowa TOLERANCJA. 
Każda litera była przygotowana w inny sposób, a z całej akcji powstanie film, który na pewno Wam pokażę. 
A tak wyglądał cały napis: 
Kolorową Tolerancję organizowało Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, które będzie się mieściło w Parku Ocalałych. 
Dzisiaj byłem tam z mamą. 

Ten park jest całkiem młody, powstał w 2004 roku. Jest tam bardzo ważny pomnik Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, czyli osób które pomagały Żydom w czasie II wojny światowej.

W parku bardzo ważne są drzewka, które przypisane są osobom, które przeżyły wojnę.  Stoi też tam Kopiec Pamięci, a na jego szczycie siedzi Jan Karski. Bardzo ważna postać dla historii Europy. 


A taki jest widok z Kopca. Podoba mi się ten park bardzo, zapewniam Was, że jeszcze tam wrócę. 
To właśnie na Kopcu stanął ten wielki napis TOLERANCJA. 


niedziela, 17 marca 2013

Tolerancja

T jak TOLERANCJA
Ten tydzień jest dla mnie bardzo ważny. Razem z mamą biorę udział w Kolorowej Tolerancji 2013. 
21 marca odbędzie się finał akcji, dzieciaki z łódzkich szkół spotkają się w Parku Ocalałych. Będę mieć ze sobą ogromne literki, któe złożą się na napis TOLERANCJA! Wcześniej przygotowywały je na specjalnych warsztatach. 

Bardzo podoba mi się ta akcja, popieram ją każdym swoim kolorowym paseczkiem :)
Tutaj macie program tego co się jeszcze dzieje w Łodzi w ramach Kolorowej Tolerancji:Chciałbym pokazać Wam jeszcze coś fajnego. 
Dzisiaj poznałem węża, takiego prawdziwego, trochę się bałem, ale mama była obok.Ten wąż przyjechał do Łodzi z ZOO Safari Borysew. Muszę tam pojechać w wakacje. 

niedziela, 10 marca 2013

Zmiany, zmiany

Jak widzicie zmieniłem trochę wygląd bloga. Po dwóch latach nadszedł czas na zmiany. Poza tym, tak sobie pomyślałem, że Wam też będzie weselej, kiedy będziecie czytać o moich przygodach, a dookoła będzie żółto i jasno. Może dzięki temu wiosna przyjdzie niebawem. Bardzo mi brakuje słońca i zieleni. 
Łódź też już jest chyba zmęczona tą długą zimą. Wiosno, czekamy na Ciebie!

Już niedługo będzie tak:


I znowu będę wszędzie jeździł rowerem!
Zmiany na blogu już są, teraz czekamy na zmianę pory roku!

sobota, 2 marca 2013

URODZINY!!

Dziś są moje drugie urodziny! To był cudowny dzień! Dziękuję wszystkim, że ze mną byli. Szczególnie dziękuję cioci Marice, za wszystko :)

Najpierw z kumplami spotkałem się w fajnej kawiarni Pani Cupcake, przy ulicy Piotrkowskiej. Kupiliśmy tam małą babeczkę, bo jeszcze jestem mały, więc i tort był taki.


Potem poszliśmy do Juliana Tuwima, żeby z nim świętować drugą rocznicę bloga. 
Tuwim był zachwycony, dostał od nas balony i serpentyny. 


Widać, ze był zadowolony, że może być z nami w tak ważnym dniu. 


Byli też moi kumple, którzy przyszli z ciocią Mariką. Zawsze się świetnie razem bawimy.No i był mój Brat. Bardzo się za nim stęskniłem.Ale najważniejsi goście to moi przyjaciele i znajomi! To dzięki nim mam ochotę poznawać miasto i pokazywać Wam je na blogu! BARDZO DZIĘKUJĘ! 


Troszkę później przyszedł wujek Tomek, który uwielbia się wygłupiać!
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam w pisaniu i robieniu zdjęć, dziękuję cioci Marice, cioci Emilce, cioci Patrycji, Natalii, Kasi, wujkowi Piotrkowi, Mariuszowi, Kowlakowi, Hubertowi. A najbardziej dziękuję Przemkowi. 
To był cudowny dzień. Dziękuję!


Więcej zdjęć na moim profilu na Facebooku.